Pedicure

Zadbaj o zdrowie i piękny wygląd swoich stóp – pedicure to zabieg, dzięki któremu Twoje stopy będą wyglądały estetycznie. Zabieg ten można wykonywać przez cały rok – nie tylko latem.
Profesjonalnie wykonany polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Razem z nami możesz nie tylko zadbać o stopy, ale również zlikwidować problemy z płytką paznokciową i stopami. Nasz wykwalifikowany personel przed zabiegiem wykona konsultacje, by dobrać odpowiedni zabieg do Twoich potrzeb.
Wykorzystujemy zaawansowany sprzęt, sterylne narzędzia i najlepsze kosmetyki, aby zapewnić skuteczny i komfortowy pedicure.


PRZEBIEG ZABIEGU PEDICURE 

Cały zabieg pedicure rozpoczyna się od kąpieli stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnych kosmetyków firmy Farmona Smioth Feet mających za zadanie rozmiękczenie naskórka. Zawarty ekstrakt z pestek grejpfruta działa niszcząco na ok. 800 rodzajów bakterii i wirusów oraz na ponad 100 rodzajów grzybów chorobotwórczych, tonizuje skórę i idealnie oczyszcza. Grejpfrutowa sól do kąpieli nie tylko doskonale przygotowuje do zabiegu pedicure, ale również odświeża i relaksuje zmęczone stopy.
W dalszej części zabiegu przechodzimy do właściwego wyregulowania długości paznokci na palcach u stóp – w tym celu najczęściej wykorzystuje się cążki. Kolejny etap to usunięcie skórek wokół paznokci oraz opracowanie płytki paznokciowej i usunięcie zrogowaceń z wałów paznokciowych. Następnie za pomocą specjalistycznej frezarki ściera się zrogowaciałą skórę stóp. W naszym salonie stosujemy jednorazowe kapturki ścierne o odpowiedniej gradacji.
Jednorazowe kapturki ścierne bezpośrednio po zabiegu są utylizowane, a frezy, cążki i inne narzędzia wielorazowe (zbudowane ze stali chirurgicznej) sterylizowane są w autoklawie.
Na koniec w celu odżywienia i przywrócenia miękkości nakładany jest na całe stopy grejpfrutowy peeling Farmona Smoth Feet, który intensywnie oczyszcza i wygładza zrogowaciały naskórek, pobudza ukrwienie skóry stóp polepszając w ten sposób absorpcje składników aktywnych. Następnie nakładamy i wmasowujemy mocno nawilżający preparat w postaci kremu, którego zadaniem jest przeniknięcie w głębokie warstwy skóry. Przyspiesza on gojenie mikrouszkodzeń. Wzmacnia ochronę przed pękaniem naskórka i powstawaniem odcisków i modzeli.
Pedicure może również obejmować ozdobienie paznokci u stóp. Można zastosować metodę hybrydową – dzięki temu możemy cieszyć się pomalowanymi paznokciami nawet przez miesiąc. W naszym salonie stawiamy na produkty najwyższej jakości dlatego stosujemy lakiery hybrydowe firmy Indigo.

Wraz z pedicure w KENAZ instytut można również przeprowadzić szereg dodatkowych zabiegów w przypadku problemów podologicznych, które nie tylko mogą powodować nieestetyczny wygląd stóp, ale również sprawiać ból oraz kłopoty z chodzeniem.

CENA ZABIEGU
UMÓW WIZYTĘ ONLINE


ZABIEGI PODOLOGICZNE 


  • skóra stóp sucha i szorstka
  • zgrubiała skóra pięt
  • obecność odcisków i modzeli
  • nierówne, pofalowane paznokcie
  • nieestetyczny wygląd paznokci i stóp
  • grzybice 
  • brodawki 
  • stany alergiczne 
  • stany zapalne, ropne 
  • wszelkie choroby skóry
Krem do stóp to podstawa, a używanie jego sprawi że zrogowaciała skóra na pięcie staną się miękkie i nie będą odrastać. Regularne kąpiele z dodatkiem soli wspaniale zmiękcza i relaksuje zmęczone stopy.