Makijaż permanentny brwi

Makijaż brwi, który maskuje ich asymetrię, subtelnie i naturalnie podkreśla ich piękny kształt, a co najważniejsze nie rozmazuje się w najmniej nieoczekiwanych momentach? Brzmi nierealnie? Dzięki najnowszym technikom pigmentacji jest to teraz możliwe.
Zobacz jakie efekty można osiągnąć dzięki pigmentacji. Galeria prac naszej linergistki Agnieszki Witek https://www.instagram.com/agnieszka_witek_pmu
Piękne brwi decydują o wyglądzie całej twarzy, nadając jej zmysłowości i wyrazistości. Nie zawsze jest to możliwe: jasne włoski czy ich zupełny brak, wyraźna asymetria i inne mankamenty bardzo często uniemożliwiają nam wykonanie perfekcyjnego makijażu. Rozwiązaniem jest permanentny makijaż brwi.
Mikropigmentacja pozwala podkreślić pożądany kształt i kolor jak i skorygować asymetrię lub dysproporcję. Makijaż permanentny możemy polecić naprawdę każdemu, niezależnie od wieku klientki będą wyglądać świetnie.. Ich kształt i grubość dobierana jest indywidualnie przez naszą linergistkę Agnieszkę Witek, głównie wg. upodobań Klientki i budowy twarzy.


Dla kogo makijaż permanentny brwi jest idealny? 


-chcesz wyglądać wyraźniej od samego rana,


-masz zbyt jasne, nieregularne brwi albo nie posiadasz ich wcale,


-chcesz zaoszczędzić czasu podczas makijażu


-aktywnie uprawiasz sport, a Twój makijaż zawsze się rozmazuje,


-jesteś uczulona na kosmetyki kolorowe, 


-utraciłaś brwi w wyniku łysienia plackowatego (alopecia),


-jesteś po lub przed chemioterapii, 


Na czym polega zabieg ?


Na samym początku nasza linergistka przeprowadza z Wami konsultacje, po wykluczeniu przeciwwskazań i ustaleniu kształtu brwi przystępuje do rysunku wstępnego. To najważniejszy z etapów podczas którego wykonywane są pomiary i wyznaczane są najważniejsze punkty na Waszej twarzy, tak powstaje pierwsza wizualizacja. Po akceptacji rysunku następuje pigmentacja. 


Za pomocą innowacyjnego urządzenia pigment jest wprowadzany w głąb naskórka. Podczas zabiegu używane są cienkie jednorazowe, niealergizujące igły wykonane ze stali chirurgicznej oraz pigmenty nie posiadające środków konserwujących i zapachowych, domieszek ani stabilizatorów. Cały zabieg odbywa się w sterylnych warunkach przy użyciu jednorazowych materiałów.


Jak często powtarzać zabieg?


Rekomendujemy odświeżanie makijażu permanentnego brwi raz rok 


Utrzymywanie się pigmentu w skórze zależy od wielu czynników m. in. typu cery, wieku, stanu zdrowia, częstotliwości opalania się itp.


Naturalnym procesem jest również stopniowe wchłanianie się pigmentu przez skórę oraz stopniowe wyłuszczanie.


Efekt po zabiegu:


Brwi  zaraz po zabiegu są ciemniejsze i bardziej intensywne, następnie po upływie ok tygodnia ulegają wyłuszczeniu po czym pigment stabilizuje się. O całkowitym wygojeniu mówimy po ok 5 tygodniach, dopiero wówczas wykonujemy dopigmentowanie.


Zalecenia:


Nie moczymy niepotrzebnie brwi a po kąpieli osuszamy je papierowym ręcznikiem, możemy je nawilżać maścią przyśpieszającą gojenie jednak nie szybciej niż po 3 dobie od pigmentacji. Unikamy słońca, solarium, sauny, basenów.

Makijaż permanentny brwi stał się alternatywą dla tradycyjnego makijażu czy henny. Służy przede wszystkim do korekty nieregularnego kształtu brwi i zapewnia długotrwały efekt upiększający.

asymetria, ubytki bądź całkowity brak włosków na brwiach, chęć podkreślenia naturalnego koloru i kształtblizny
reakcje alergiczne na barwniki, nowotwory,                            choroby skóry na powierzchni pigmentowanej ( m.in. łuszczyca, pokrzywka)                               wykwity skórne.                        Choroby siatkówki i rogówki oka. Epilepsja.                                        infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, uszkodzenia skóry w miejscu pigmentowania, ciąża i okres laktacji, radio lub chemioterapia, menstruacja, półpasiec, świeże blizny, poparzenie słoneczne, stany zapalne, wybroczyny skórne, obniżenie odporności organizmu, infekcje, stany podgorączkowe


miejsce pigmentacji  po zabiegu ma bardzo intensywny kolor co jest  naturalnym efektem i nie powinno budzić to naszych obaw, w ciągu 4-8 dni barwnik pracuje w skórze, wyłuszcza się, tracąc około połowy koloru.Miejsce pigmentacji powinno się traktować bardzo delikatnie: nie wolno moczyć, myć mydłem, trzeć, ani dotykać skóry, a do pielęgnacji stosować preparaty zalecone przez specjalistę.Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów kosmetycznych oraz basenu. Skórę po zabiegu powinno się nawilżać smarując specjalnym kremem z witaminą E. Nie stosowanie się do powyższych zasad, może powodować odbarwienia.