STORZ MEDICAL - FALA AKUSTYCZNA

Fala uderzeniowa Storz Medical to terapia wykorzystywana w walce z zaawansowanym cellulitem, utratą jędrności skóry i pierwszymi oznakami starzenia w postaci zmarszczek. Kiedyś zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej stosowane były głównie w terapii leczenia bólu. Jednakże odkąd odkryto działanie odmładzające, ujędrniające i wygładzające fali uderzeniowej, zaczęto wykorzystywać jej właściwości w zabiegach antycellulitowych, regeneracyjnych i anti-aging.  
Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej może być wykonywany zarówno u kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku (osoby poniżej 18 roku życia za zgodą rodziców lub według zaleceń lekarza). Jest to rozwiązanie dla osób, które zmagają się z problemem tzw. „skórki pomarańczowej”, ponieważ dzięki zabiegowi skóra może stać się wygładzona i odzyskać dawną jędrność. 
Fala akustyczna może pomóc także zredukować zmarszczki pojawiające się na twarzy wraz z upływem czasu i postępującymi procesami starzenia. Ponadto zabieg jest stosowany u osób, które chcą zredukować miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową, a co za tym idzie wymodelować sylwetkę i wizualnie ją wyszczuplić.

Redukcja cellulitu

Zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej, dzięki mechanicznej stymulacji tkanki i poprawie mikrokrążenia pomaga w pozbyciu się cellulitu, czyli tzw. „skórki pomarańczowej”. Skóra, na której pojawiły się problematyczne wgłębienia, po zabiegu staje się ujędrniona i wygładzona.

Modelowanie  sylwetki 
Fala akustyczna jest też sposobem na wymodelowanie sylwetki, w miejscach, gdzie nagromadzony został oporny tłuszcz. Fala oddziałuje na miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową, sprawiając, że komórki tłuszczowe zmniejszają swoją objętość. W efekcie można wizualnie wyszczuplić sylwetkę poprzez modelowanie kształtów oraz zmniejszanie obwodu obszarów poddanych zabiegowi.  

Poprawa kondycji skóry

Zabieg zwiększa elastyczność i sprężystość w najbardziej problematycznych obszarach ciała takich jak brzuch, uda czy pośladki. Dodatkowo następuje poprawa kolorytu skóry, poprawa jej gęstości

Redukcja oznak starzenia

Fala akustyczna znajduje również swoje zastosowanie wśród osób zauważających u siebie pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek, opadających policzków oraz rozlanego owalu twarzy. Zabieg pozwala zniwelować zmarszczki i poprawić ogólny wygląd cery. W okolicach podbródka, szyi i dekoltu, skóra staje się bardziej napięta, wygładzona i ujędrniona.

Efekty mogą być widoczne i wyczuwalne jeszcze przed ukończeniem serii, już po 4-6 zabiegach. Natomiast, aby uzyskać długotrwałe rezultaty może być zalecane wykonanie 6-12 zabiegów w częstotliwości 1-2 zabiegi w tygodniu, co 3-4 dni. Dla podtrzymania efektów można powtarzać zabieg raz w miesiącu.
Redukcja zaawansowanego cellulitu (nawet III i IV stopnia)
Poprawa jędrności skóry
Modelowanie kształtu sylwetki
Redukcja zbitej, miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowejWyszczuplenie
Redukcja obrzęków, drenaż limfatyczny
Redukcja zmarszczekWygładzenie blizn i rozstępów


Okres ciąży i karmienia piersią
Zakrzepica
Zaburzenia krzepliwości krwi (Hemofilia)
Choroby nowotworowe
Dzieci dorastające (poniżej 18 roku życia za zgodą rodziców lub według zaleceń lekarza)
Leczenie kortykosteroidami (6 tygodni przed datą pierwszego zabiegu)
Przepuklina w obrębie obszaru zabiegowego
Rozrusznik serca
Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych


W trakcie terapii zalecane jest zdrowe odżywianie, regularna aktywność fizyczna oraz dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu. Zalecane jest spożywanie dużej ilości wody (około 1,5-2 litrów dziennie), co pomaga w usuwaniu produktów przemiany materii.