Rekonstrukcja paznokcia

Płytka paznokcia może zostać uszkodzona mechanicznie, a czasami konieczne jest na przykład częściowe jej zerwanie – chociażby w procesie leczenia wrastającego paznokcia. Urazy paznokcia często skutkują schodzeniem części lub całości paznokcia, co nie tylko wygląda nieestetycznie, lecz także może utrudniać normalne funkcjonowanie. W naszym Instytucie KENAZ oferujemy zabieg rekonstrukcji płytki paznokciowej. Jest ona wykonywana nie tylko w celach estetycznych, ale także terapeutycznych. Dowiedz się więcej o rekonstrukcji płytki paznokciowej.

Rekonstrukcja paznokci pozwala całkowicie odbudować paznokcie uszkodzone mechanicznie na skutek (zmiażdżenia, zniekształcenia, ucisku, zerwania) lub paznokcie chorobotwórczo zniekształcone.
Rekonstrukcja paznokcia to doskonała alternatywa w przypadku uszkodzonych paznokci lub ich braku.

PROCEDURA ZABIEGOWA REKONSTRUKCJI PAZNOKCIA 
Zabieg z zakresu pedologii zawsze poprzedza konsultacja ze specjalistą. Przeprowadzany jest wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia celu terapii. Ma to na celu zapewnienie naszym klientom maksimum bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegu. Do zabiegu rekonstrukcji fragmentu paznokcia odtwarzamy przy użyciu specjalnej antybakteryjnej, żelowej masy. Rekonstrukcja paznokcia to bezbolesny zabieg.

Celem rekonstrukcji jest gwarancja naturalnego wyglądu płytki paznokciowej, podniesienie komfortu chodzenia i zapewnienie dobrego samopoczucia klienta.

PROCES TERAPII
Rekonstrukcja paznokcia to złożony proces. Zwykle, efekty można zobaczyć już po pierwszej wizycie, jednak w niektórych przypadkach, na całkowite odbudowanie paznokcia trzeba poczekać dłuższy czas. Okres terapii może zostać wydłużony w przypadku rekonstrukcji paznokci u stóp, ze względu na powolny wzrost płytki. W tym przypadku, odbudowa paznokcia może trwać kilka, a nawet kilkanaście miesięcy.

CENA ZABIEGU

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

W instytucie KENAZ wykonujemy także inne zabiegi, takie jak laserowe leczenie grzybicy paznokcia, czyleczenie paznokci zmiennych chorobowo.
Rekonstrukcja paznokcia to doskonała alternatywa w przypadku uszkodzonych paznokci lub ich braku.
- aktywny stan zapalny
- grzybica
- zakażenie bakteryjne
- dno łożyska zbyt małe i zwinięte do odbudowy paznokcia
- alergia na materiał rekonstrukcyjny,
- noszenie butów na obcasie,
- aktywny sport ( piłka nożna, bieganie, pływanie).
- regularna wymiana rekonstrukcji co 6 tygodni
- zgłoszenie każdej nieprawidłowości
– zmiany koloru, krwiaka
- stosowanie preparatów wzmacniających płytkę paznokciową