Radiofrekwencja mikroigłowa VIVACE

FRAKCJONOWANIE MIKROIGŁOWE RF Z TERAPIĄ SKOJARZONĄ LED

Mikronakłuwanie, radiofrekwencja (RF) i biostymulacja LED w jednym zabiegu – VIVACE  to  wyjątkowy sposób na przestrzenne ujędrnienie i modelowanie skóry, czyli lifting bez  skalpela. Na liście pokonanych ma: zmarszczki, opadające powieki, worki pod oczami,  utratę jędrności skóry twarzy i ciała, blizny, rozstępy, rozszerzone pory i łojotok.

Tajemnica sukcesu technologii VIVACE ®  tkwi w równoczesnym mikronakłuwaniu frakcyjnym i  podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych (RF). Radiofrekwencja czyli fale  elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych wywołują mocne podgrzanie skóry  właściwej. Organizm reaguje na taki kontrolowany i w pełni bezpieczny szok termiczny,  uruchamiając proces regeneracji i przemodelowania struktury kolagenowej. Powstają nowe  włókna kolagenowe, a kolagen istniejący w skórze ulega skręceniu, co od razu poprawia  jędrność i elastyczność skóry. Daje to efekt natychmiastowego liftingu termicznego. Na  dalsze ujędrnienie związane z produkcją nowego kolagenu trzeba poczekać 1-3 miesiące. Kluczowe w technologii VIVACE ® jest zastosowanie odpowiedniej temperatury –  radiofrekwencja dostarcza skórze właściwej energii cieplnej na poziomie 45-60 stopni, co  pozwala uruchomić intensywną regenerację. Dotarcie do głębokich warstw skóry ułatwia  zastosowanie elektrod w formie mikroigieł, które jednocześnie nakłuwają skórę.  Mechaniczna stymulacja za sprawą matrycy sterylnych mikroigieł, także pobudza skórę do  intensywnej regeneracji. Dodatkowo na tkanki działa światło LED, intensyfikujące wszystkie  procesy naprawcze.

URZĄDZENIE VIVACE® ŁĄCZY W SOBIE TECHNOLOGIE: CIT, WHM ORAZ TERAPIĘ LED


1. CIT (COLLAGEN INDUCTION THERAPY) − TERAPIA INDUKUJĄCA KOLAGEN POPRZEZ
MIKRONAKŁUCIA  Matryca sterylnych mikroigieł tworzy w skórze siatkę mikroskopijnych uszkodzeń, które, prowokują proces autoregeneracyjny. Dzięki mikronakłuwaniu powstaje nowy kolagen,  zagęszczający i ujędrniający skórę. W przypadku blizn i rozstępów mikronakłuwanie powoduje zastąpienie uszkodzonej tkanki nowo wytworzoną. Na skutek mikronakłuć w skórze powstaje siatka mikro-kanalików, za pomocą których można dostarczyć w głąb skóry substancje aktywne, np. koktajle do mezoterapii igłowej czy osocze bogatoplytkowe


2. WHM (WOUND HEALING MECHANISM) MECHANIZM GOJENIA USZKODZEŃ VIVACE ®  RF
Biopolarna energia fal radiowych RF, wytwarzana przez elektrody mikroigłowe Vivace ®,  powoduje powstanie ciepła, które w sposób frakcyjny tworzą punkty mikrokoagulacji w  skórze. Rozpoczyna się ®  intensywny proces naprawczy, który jest naturalną reakcją skóry na  kontrolowane i zaplanowane uszkodzenie. Dochodzi do pożądanego uwolnienia mediatorów  stanu zapalnego i rozpoczęcia procesu neokolagenezy. Efekt? Wygląd skór poprawia się,  staje się ona bardziej elastyczna i jędrna. Energia RF działa łagodząco na trądzik oraz zmniejsza aktywność gruczołów łojowych i likwiduje część gruczołów potowych. 


3. DIODA EMITUJĄCA ŚWIATŁO LED
Aplikator ze światłem LED współpracuje z mikronakłuwaniem RF. Biostymulacja wspiera  procesy prowadzące do poprawy wyglądu skóry. Czerwone światło LED aktywuje fibroblasty  do zwiększenia produkcji kolagenu, poprawia także napięcie oraz koloryt i teksturę skóry.  Światło niebieskie wpływa z kolei na bakterie propionibacterium acnes, przez co wspomaga leczenie trądziku.


EFEKTY ZABIEGU  VIVACE RF
Efekty terapii przy użyciu urządzenia VIVACE RF widoczne są już po jednym zabiegu. Np. w przypadku twarzy- skóra jest widocznie zagęszczona staje się napięta i odmłodzona. Zmniejsza się widoczność zmarszczek, pory zwężają się, owal twarzy poprawia się. Blizny potrądzikowe, pourazowe zmniejszają swoją widoczność. W przypadku działania na obszar: szyi, dekoltu, ramion, piersi, brzucha, ud czy pośladków możemy zaobserwować znaczne poprawienie się jakości, gęstości, napięcia skóry. Aby osiągnąć maksymalny efekt lekarz Filip Tyliszczak zaleca wykonanie serii 3-4 zabiegów.


EFEKTY DLA TWARZY
 • Skóra jest bardziej zagęszczona i napięta, przez to wyglądasz młodziej
 • Poprawia się i zarysowuje owal twarzy wzdłuż linii żuchwy.
 • Pory skóry ulegają zwężeniu
 • Zmarszczki zmniejszają się i są mniej widoczne.
 • Poprawia się wygląd dolnych i górnych powiek, dzięki zagęszczeniu skóry.
 • Jeśli cierpisz z powodu łojotoku, po terapii VIVACE ®  gruczoły łojowe ograniczą swoją aktywność i nie będą produkować tak dużo łoju skórnego.
 • Blizny potrądzikowe są mniej widoczne 
EFEKTY DLA OCZU:
 • podniesiony kontur oczu
 • uniesienie opadających powiek górnych
 • rozjaśnione oczy, redukcja worków pod oczami
 • gładsza i bardziej napięta skóra pod oczami
 • wygładzenie zmarszczek i drobnych linii
 • zmiękczenie delikatnych linii i kurzych łapek
 • gładsza skóra powiek dolnych
EFEKTY DLA CIAŁA
 • Wszędzie tam, gdzie zastosujemy terapię VIVACE ®  – np. na szyi, dekolcie, ramionach,  brzuchu, pośladkach, udach – skóra będzie zagęszczona, dzięki czemu stanie się bardziej jędrna, elastyczna i napięta.
 • Blizny pourazowe i pozabiegowe będą mniej widoczne.
 • Rozstępy zostaną zredukowane i „wtopią się” w skórę.
 • lifting dłoni
 • redukcja przebarwień
 • Przy leczenia nadpotliwości – gruczoły potowe w rejonie pach zostaną trwale zniszczone.


JAK PRZEBIEGA ZABIEG VIVACE RF
Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej zawsze poprzedza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Lekarz przeprowadza wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia celu terapii. Ma to na celu zapewnienie naszym klientom maksimum bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegu. Obszar zabiegowy jest znieczulany powierzchniowo w instytucie KENAZ stosujemy najsilniejsze na rynku  znieczulenie w formie kremu, które zapewnia nam duży komfort pracy, a pacjentom relaks w trakcie zabiegów z użyciem igieł, czy lasera. Następnie głowica urządzenia wyposażona w 36 sterylnych elektrod mikroigłowych jest przykładana do skóry miejsce przy miejscu. Końcówki głowicy po mikro-nakłuciu naskórka dostarczają bezpośrednio do skóry właściwej energię RF, która wytwarza punkty koagulacji i podgrzania, które są początkiem procesu odnawiania włókien kolagenowych. Emitowane jednocześnie światło LED dodatkowo pobudza skórę do intensywnej produkcji kolagenu, poprawia także napięcie, koloryt i jędrność cery. 


TERAPIE ŁĄCZONE I WSPOMAGAJĄCE
W instytucie KENAZ aby uzyskać efekt intensywnej przebudowy, zagęszczenia, poprawy napięcia zabieg łączymy z laserem frakcyjnymAby uzyskać efekt liftingu, ant—aging uzupełniamy zabieg o stabilizowany kwas hialuronowy. Natomiast gdy skóra potrzebuje nawilżenia, uzupełnienia powstałych niedoborów polecamy Mezoterapia igłowa nieusieciowanym kwasem hialuronowym lub koktajlami witaminowymi.
Osocze bogatoplytkowe PRP maska z osocza bogatopłytkowego zastosowana po zabiegu Vivace znacznie przyśpiesza gojenie i poprawia skuteczność leczenia zabieg jest rekomendowany przez lekarza medycyny estetycznej Filipa Tyliszczaka . Skóra po zabiegu Vivace jest przesuszona. Aby poprawić skuteczność leczenia, można dodatkowo zastosować terapię nawilżającą zarówno przed jak i po zabiegu, zapytaj naszych specjalistów który z zabiegów będzie idealny dla Ciebie.
CENA ZABIEGU 

UMÓW WIZYTĘ ONLINE
- Wiotka i pozbawiona jędrności skóra twarzy
- Zmarszczki
- Zwiotczenie i utrata elastyczności skóry szyi i dekoltu
- Utrata owalu twarzy
- Opadające policzki tzw. chomiki
- Opadające powieki
- Worki pod oczami
- Brak jędrności i elastyczności skóry ramion, brzucha, pośladków, ud
- Blizny pooperacyjne i pourazowe
- Blizny potrądzikowe
- Rozstępy
- Rozszerzone pory
- Trądzik
- Nadpotliwość pach
- ostre i przewlekłe stany zapalne w miejscu zabiegu
-  neuralgia i radikulopatia (nerwoból, zaburzenia czucia)
- zaburzenia psychiczne 
- choroby krwi i układu krążenia
- leczenie sterydami
- gorączka
- choroby nerek lub wątroby
- rozrusznik serca
- uszkodzenie nerwów obwodowych
- ciąża
- obrzęki
- gruźlica
- choroby nowotworowe
- epilepsja
Przez 3-4 godziny po zabiegu skóra jest zaczerwieniona jak po opalaniu.  Dzień później mogą wystąpić: niewielki obrzęk oraz pojedyncze strupki. Uboczne efekty pozabiegowe będą jednak krótkotrwałe i mało widoczne w porównaniu do terapii laserami frakcyjnymi.  Pamiętaj o ochronie skóry kremem z wysokim filtrem UVA i UVB.  Dla wzmocnienia efektów zabiegu, zwłaszcza dla zwiększonej syntezy kolagenu zalecamy  stosowanie po mikronakłuwaniu RF serum ze stabilną formą witaminy C. Odpowiedni rodzaj dermokosmetyki zaleci nasz kosmetolog. Ponieważ skóra po zabiegu jest często przesuszona, zalecamy zabiegi intensywnie nawilżające.