Mezoterapia igłowa głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest jednym z zabiegów trychlogicznych, jaki wykonujemy w SALONIE KENAZ w Legnicy. Mezoterapia igłowa należy do dziesiątki najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i trychologi przez naszych klientów.

Mezoterapia to wstrzykiwanie bezpośrednio w skórę właściwą lub podskórnie małych dawek preparatów tzw depozytów, bogatych w kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, minerały. Mezoterapia igłowa to metoda, dzięki której można poprawić kondycje włosów, sprawić że włosy przestaną wypadać, oraz stymulować wzrost nowych włosów. Już po pierwszym zabiegu widać poprawę. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry głowy oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 6 zabiegów w odstępach 1-2 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku.
JAK PRZEBIEGA ZABIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJOdpowiednio dobrany koktajl podaje się za pomocą igły i strzykawki wykonując kilkanaście – kilkadziesiąt nakłuć w obrębie miejsca zabiegowego. Należy pamiętać, że zabiegi mezoterapii igłowej wymagają regularności. Zabiegi te wykonuje się w zależności od danego problemu i stosowanego preparatu w serii co najmniej 6-10 zabiegów w odstępach jedno lub dwu-tygodniowych. Następnie, w celu podtrzymania efektów zabiegowych należy raz na pół roku wykonać zabieg przypominający.Mezoterapię igłową wykonuje się takimi technikami jak technika śródnaskórkowa, technika nappage i technika z wytworzeniem grudki. W technice nappage wykonuje się liczne, śródskórne nakłucia wprowadzając igłę pod odpowiednim kątem na głębokość 3-4 mm i sprawdza się ona dobrze w leczeniu skóry głowy. Przed przystąpieniem do zabiegu nasi specjaliści przeprowadzają z klientem szczegółową konsultację, podczas której określa się wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, klient jest informowany o procedurze zabiegowej oraz możliwych objawach ubocznych podczas zabiegu i postępowaniu pozabiegowym, a następnie podpisuje zgodę na wykonanie zabiegu.
W przypadku zabiegów na skórę głowy używamy preparatu XL Hair® to silna stymulacja wzrostu włosów. Skład preparatu to nawilżający, nieusieciowany kwas hialuronowy, dostarcza skórze  nawodnienia i zapewnia silny efekt biostymulujący. Kwas hialuronowy jest niezastąpiony podczas restrukturyzacji macierzy międzykomórkowej. XL Hair® to zatem produkt opracowany specjalnie dla skóry głowy i brwi. Zawarty w preparacie czynnik wzrostu EGF, oraz inne składniki silnie stymulują mieszki włosowe, zapobiegają wypadaniu włosów i odżywiają skórę głowy stymulując wzrost nowych włosów.


CENA ZABIEGU
UMÓW WIZYTĘ ONLINE
Biostymulacja wzrostu włosów,
poprawa kondycji i struktury włosów,nawilżenie,łysienie.
ciąża i karmienie piersią, miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego (trądzik, opryszczka),cukrzyca,skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, ryzyko powstawania bliznowców),choroby autoimmunologiczne,alergie,zaburzenia krzepnięcia,stosowanie leków przeciwkrzepliwych (np. Aspiryna). 
Przez 12 godzin po zabiegu unikać skrajnych temperatur i dużych amplitud ( np. sauny, łaźni ). Chronić skórę przez ekspozycją na promienie UV, powstrzymać się od stosowania makijażu. Możliwe ewentualne obrzęki i zaczerwienienia, które powinny ustąpić w ciągu 24-48 h. Dla zwiększenia komfortu zabiegu skórę można znieczulić miejscowo kremem znieczulającym.