Mezoterapia igłowa CYTOCARE

Mezoterapia igłowa jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej, jaki wykonujemy w SALONIE KENAZ w Legnicy. Mezoterapia igłowa należy do dziesiątki najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej przez naszych klientów.

Mezoterapia to wstrzykiwanie bezpośrednio w skórę właściwą lub podskórnie małych dawek preparatów tzw depozytów, bogatych w kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, minerały, DMAE. Mezoterapia igłowa to metoda, dzięki której można poprawić kondycje skóry, spłycić zmarszczki i zredukować niedoskonałości. Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJ
Odpowiednio dobrany do danego problemu skórnego koktajl podaje się za pomocą igły i strzykawki wykonując kilkanaście – kilkadziesiąt nakłuć w obrębie miejsca zabiegowego. Należy pamiętać, że zabiegi mezoterapii igłowej wymagają regularności. Zabiegi te wykonuje się w zależności od danego problemu i stosowanego preparatu w serii co najmniej 3-6 zabiegów w odstępach dwu-tygodniowych. Następnie, w celu podtrzymania efektów zabiegowych należy raz na pół roku wykonać zabieg przypominający.
Mezoterapię igłową wykonuje się takimi technikami jak technika śródnaskórkowa, technika nappage i technika z wytworzeniem grudki.
Technika śródnaskórkowa jest najbardziej powierzchowna i służy do wygładzenia powierzchni skóry. W technice nappage wykonuje się liczne, śródskórne nakłucia wprowadzając igłę pod odpowiednim kątem na głębokość 3-4 mm i sprawdza się ona dobrze w leczeniu skóry głowy i biorewitalizacji skóry. Z kolei technikę z wytworzeniem grudki stosuje się w korekcji zmarszczek, głównie w okolicy podoczodołowej, policzków, szyi, dekoltu, grzbietu rąk, poprawy napięcia wiotkiej skóry oraz leczenia cellulitu.
Przed przystąpieniem do zabiegu nasi specjaliści przeprowadzają z klientem szczegółową konsultację, podczas której określa się wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, klient jest informowany o procedurze zabiegowej oraz możliwych objawach ubocznych podczas zabiegu i postępowaniu pozabiegowym, a następnie podpisuje zgodę na wykonanie zabiegu.

W zależności od wskazań, wykorzystujemy różnego rodzaju preparaty dostosowane działaniem do potrzeb.

Preparaty do mezoterapii mają bardzo różnicowany skład – począwszy od kwasu hialuronowego stabilizowanego lub niestabilizowanego, poprzez liczne witaminy, aminokwasy, minerały, na peptydach biomimetycznych kończąc.

Podstawowe efekty wywoływane przez mezoterapię to nawilżenie skóry, przywrócenie jej blasku, poprawa jej napięcia i ujędrnienie. Dodatkowo, zabieg bardzo mocno stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, dzięki czemu efekt odmłodzenia i rewitalizacji trwa dłużej, niż obecność wprowadzonych substancji.

RODZAJE MEZOTERAPII IGŁOWEJ STOSOWANE W SALONIE KENAZ:

Gama regenerujących koktajli do biorewitalziacji i intensywnego nawilżania skóry. Dająch widoczne i długotrwałe efekty rozświetlenia, odmłodzenia i wygładzenia zmarszczek. Specjalnie przygotowana do potrzeb skóry w różnym wieku i stopniu zaawansowania procesu starzenia.
Gama CYTOCARE 516/532 to ekskluzywne koktajle do mezoterapii francuskiego Laboratorium REVITACARE dające efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkowa skuteczność tkwi w składzie, oprócz zawartości kwasu hialuronowego w skład CYTOCARE wchodzi 50 aktywnych składników w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki CYTOCARE biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry, jej widocznie lepsza kondycja, to tylko niektóre korzyści wynikające z zastosowania CYTOCARE. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową.
Kwas hialuronowy
Trzy rózne stężenia kwasu hialuronowego dla najlepszych efektów w każdym wieku i przy każdym rodzaju skóry. HA o niskiej masie cząsteczkowej intensywnie nawilża, gwarantuje prawidłowy przebieg wszystkich procesów biologicznych i maksymalne wykorzystanie innych substancji czynnych. Kompleks antyoksydantów z kwasem alfa-liponowym i putrescyną
Aktywna antyoksydacja i walka z oznakami starzenia, takimi jak: szara i matowa cera, drobne zmarszczki i niedoskonałości, odwodnienie i szorstkość skóry, nierównomierny koloryt i przebarwienia. Ochrona przed szkodliwym wpływem czynników zewnetrznych, naprawa DNA oraz intensywna ochrona i odbudowa komórek. Dzięki unikatowej kompozycji określonych witamin, CYTOCARE nadaje skórze spektakularnego blasku i promienistości, powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek poprzez stymulację do produkcji nowych komórek, a także stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu.

CYTOCARE 516
To ekskluzywny koktajl przeznaczony do mezoterapii francuskiego Laboratorium REVITACARE, dający efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkową skuteczność zapewnia skład preparatu który, oprócz kwasu hialuronowego, zawiera także 50 aktywnych składników, w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki CYTOCARE 516 biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry, jej widocznie lepsza kondycja, to tylko niektóre korzyści wynikające z zastosowania CYTOCARE 516. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową. Ma działanie przeciwutleniające i ochronne.
CYTOCARE 516: kwas hialuronowy 16 mg, witaminy, aminokwasy
CYTOCARE 532

Głęboko i długotrwale nawilża, redukuje zmarszczki, przywraca gęstość i jędrność skóry.Kompleks CT-50 – 50 składników aktywnych. Zawiera mikro i makroelementy, witaminy, aminokwasy, prekursory syntezy DNA i koenzymy – 50 składników aktywnych dobranych w procesie szczegółowych badań, aby maksymalnie stymulować naturalne procesy regeneracji, odbudowy i naprawy skóry – produkcję kolagenu, elastyny i endogennego kwasu hialuronowego. CYTOCARE 532: kwas hialuronowy 32 mg, witaminy, aminokwasyWSKAZANIA DO ZABIEGU MEZOTERAPII IGŁOWEJ 
Jak już wspominaliśmy powyżej mezoterapia igłowa jest doskonałym narzędziem do walki z wieloma problemami skórnymi. Wskazaniami do mezoterapii igłowej są:

 • objawy starzenia się skóry wynikające z chronostarzenia i fotostarzenia takie jak:
            - utrata blasku i elastyczności,
            - spadek nawilżenia skóry,
            - linie i zmarszczki,
           - wiotkość skóry,
            - cienie i zmarszczki pod oczami,
            - przebarwienia,
            - łojotok,
 • słabe i wypadające włosy 
 • cellulite,
CENA ZABIEGU
UMÓW WIZYTĘ ONLINE


W instytucie KENAZ wykonujemy także inne zabiegi, takie jak Osocze bogatopłytkowe czy Kwas hialuronowy


 • zwiotczenie skóry
 • profilaktyka anty-aging – przeciwstarzeniowa i przeciwzmarszczkowa
 • alergia
 • uczulenie na składniki preparatu
 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • stany zapalne na skórze
 • opryszczka
 • zła tolerancja zabiegu (skóra naczyniowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
 • choroby nowotworowe
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)
Podstawowa pielęgnacja, unikanie słońca, stosowanie filtrów i nawilżanie skóry.