Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej, jaki wykonujemy w SALONIE KENAZ w Legnicy. Mezoterapia igłowa należy do dziesiątki najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej przez naszych klientów.

Mezoterapia to wstrzykiwanie bezpośrednio w skórę właściwą lub podskórnie małych dawek preparatów tzw depozytów, bogatych w kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, minerały, DMAE. Mezoterapia igłowa to metoda, dzięki której można poprawić kondycje skóry, spłycić zmarszczki i zredukować niedoskonałości. Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJ
Odpowiednio dobrany do danego problemu skórnego koktajl podaje się za pomocą igły i strzykawki wykonując kilkanaście – kilkadziesiąt nakłuć w obrębie miejsca zabiegowego. Należy pamiętać, że zabiegi mezoterapii igłowej wymagają regularności. Zabiegi te wykonuje się w zależności od danego problemu i stosowanego preparatu w serii co najmniej 3-6 zabiegów w odstępach dwu-tygodniowych. Następnie, w celu podtrzymania efektów zabiegowych należy raz na pół roku wykonać zabieg przypominający.
Mezoterapię igłową wykonuje się takimi technikami jak technika śródnaskórkowa, technika nappage i technika z wytworzeniem grudki.
Technika śródnaskórkowa jest najbardziej powierzchowna i służy do wygładzenia powierzchni skóry. W technice nappage wykonuje się liczne, śródskórne nakłucia wprowadzając igłę pod odpowiednim kątem na głębokość 3-4 mm i sprawdza się ona dobrze w leczeniu skóry głowy i biorewitalizacji skóry. Z kolei technikę z wytworzeniem grudki stosuje się w korekcji zmarszczek, głównie w okolicy podoczodołowej, policzków, szyi, dekoltu, grzbietu rąk, poprawy napięcia wiotkiej skóry oraz leczenia cellulitu.
Przed przystąpieniem do zabiegu nasi specjaliści przeprowadzają z klientem szczegółową konsultację, podczas której określa się wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, klient jest informowany o procedurze zabiegowej oraz możliwych objawach ubocznych podczas zabiegu i postępowaniu pozabiegowym, a następnie podpisuje zgodę na wykonanie zabiegu.

W zależności od wskazań, wykorzystujemy różnego rodzaju preparaty dostosowane działaniem do potrzeb.

Preparaty do mezoterapii mają bardzo różnicowany skład – począwszy od kwasu hialuronowego stabilizowanego lub niestabilizowanego, poprzez liczne witaminy, aminokwasy, minerały, na peptydach biomimetycznych kończąc.

Podstawowe efekty wywoływane przez mezoterapię to nawilżenie skóry, przywrócenie jej blasku, poprawa jej napięcia i ujędrnienie. Dodatkowo, zabieg bardzo mocno stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, dzięki czemu efekt odmłodzenia i rewitalizacji trwa dłużej, niż obecność wprowadzonych substancji.

RODZAJE MEZOTERAPII IGŁOWEJ STOSOWANE W SALONIE KENAZ:

RRS Silisorg – biorewitalizacja tkanki podskórnej, krzem organiczny + koktajl biorewitalizujący.

RRS® HA Tensor Lift – innowacyjny zabieg o silnym działaniu napinającym wiotką skórę twarzy i ciała, opracowany przez dr. Philippe Deprez, francuskiego eksperta w dziedzinie miękkiego liftingu.
Tensor Lift to intensywny zabieg o wielopoziomowym działaniu dedykowany dla skóry dojrzałej. Jest szczególnie wskazany u pacjentów po 40 roku życia, przebywających dużo na słońcu, z suchą, wiotką skórą z objawami starzenia. Odświeża i wygładza cerę oraz neutralizuje wolne rodniki.

RRS® HA Skin Relax – biorewitalizujący koktajl do mezoterapii o silnym działaniu Anti-Aging, wygładza skórę nadając efekt liftingu, spłyca zmarszczki.

RRS HYALIFT 75 Mg Proactive – bardzo dobry koktajl do mezoterapii igłowej, dający efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry już po 10-14 dniach od zabiegu. Poprawia nawilżenie, redukuje wiotkość skóry i powierzchowne zmarszczki. Polecamy go do odmładzania okolic twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

RRS HA WHITENING – odpowiedni dla skóry uszkodzonej słońcem, z widoczną melasmą i chloasmą. Możesz spodziewać się efektów wybielenia i poprawy kolorytu skóry.


WSKAZANIA DO ZABIEGU MEZOTERAPII IGŁOWEJ 
Jak już wspominaliśmy powyżej mezoterapia igłowa jest doskonałym narzędziem do walki z wieloma problemami skórnymi. Wskazaniami do mezoterapii igłowej są:

 • objawy starzenia się skóry wynikające z chronostarzenia i fotostarzenia takie jak:
            - utrata blasku i elastyczności,
            - spadek nawilżenia skóry,
            - linie i zmarszczki,
           - wiotkość skóry,
            - cienie i zmarszczki pod oczami,
            - przebarwienia,
            - łojotok,
 • słabe i wypadające włosy 
 • cellulite,
CENA ZABIEGU
UMÓW WIZYTĘ ONLINE


W instytucie KENAZ wykonujemy także inne zabiegi, takie jak Osocze bogatopłytkowe czy Kwas hialuronowy

 • zwiotczenie skóry
 • profilaktyka anty-aging – przeciwstarzeniowa i przeciwzmarszczkowa
 • alergia
 • uczulenie na składniki preparatu
 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • stany zapalne na skórze
 • opryszczka
 • zła tolerancja zabiegu (skóra naczyniowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
 • choroby nowotworowe
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)
Podstawowa pielęgnacja, unikanie słońca, stosowanie filtrów i nawilżanie skóry.