Lipoliza iniekcyjna na ciało

Czy jest możliwe skutecznie, bez wysiłku oraz całkowicie bezpiecznie pozbyć się zbędnego tłuszczu? Oczywiście, że tak! Wcale nie mówimy tutaj o kolejnej „diecie cud”, a o profesjonalnym zabiegu medycyny estetycznej jakim jest lipoliza iniekcyjna.

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem nowoczesnym i bezoperacyjnym dostępnym w salonie Kenaz w Legnicy. To nieinwazyjna metoda redukcji tłuszczu na kolanach, udach, brzuchu, karku, ramionach, plecach, rękach, pośladkach. Służy też zniwelowaniu podwójnego podbródka. Zabiegi lipolizy iniekcyjnej wykonuje w instytucie Kenaz w Legnicy lekarz Filip Tyliszczak. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset).
Miejscowe nagromadzenie się znacznej ilości tkanki tłuszczowej w poszczególnych częściach ciała, powoduje nie tylko dyskomfort pacjenta, ale również źle wpływa na jego zdrowie. Zabieg lipolizy jest rozwiązaniem tego powszechnego problemu. 

JAK DZIAŁA ZABIEG LIPOLIZY INIEKCYJNEJ Likwidowanie tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) to nic innego jak nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na podaniu zastrzyków z substancji powodującej rozpuszczanie i zniszczenie komórek tłuszczowych (fostatydylocholina- lecytyna i deoksycholant). Zawarta w preparacie L-karnityna przyspiesza ich rozkład w procesach metabolicznych. W konsekwencji terapii wydalane są z organizmu. 

PRZEBIEG ZABIEGU LIPOLIZY INIEKCYJNEJ Zabieg z lipolizą iniekcyjną zawsze poprzedza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Lekarz przeprowadza wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia celu terapii. Ma to na celu zapewnienie naszym klientom maksimum bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegu. Do zabiegu używa się strzykawki jednorazowej z niezwykle cienką igłą. Za jej pomocą preparat zostaje wstrzyknięty we wcześniej wybrane i odpowiednio oznaczone przez lekarza miejsca. W zależności od ilości miejsc, w których lekarz redukuje tłuszcz całość zabiegu trwa od 30 do 60 minut. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, bowiem preparat połączony jest ze środkiem znieczulającym, odczuwalne jest minimalny dyskomfort wynikający poprzez wkucie. Po zakończeniu zabiegu nasi klienci mogą spokojnie powrócić do swojej codziennej aktywności. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej.

OKRES REKONWALESCENCJI PO ZABIEGU LIPOLIZY INIEKCYJNEJ
Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej możliwe jest pojawienie się obrzęku i utrzymujące się bolesne, piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Miejscowy obrzęk, który ewentualnie pojawi się po zabiegu, ustępuje zazwyczaj po 7 dniach od zabiegu. A krwiaki czy siniaki wchłoną się w ciągu 14 dni.

EFEKT ZABIEGU LIPOLIZY INIEKCYJNEJ
Efekty zabiegu uwidaczniają się stopniowo w trakcie kilku pierwszych tygodni. Ich utrzymanie natomiast uzależnione jest bezpośrednio od tego, jaki styl życia prowadzi pacjent i czy stosuje się do zaleceń lekarza.Wskazane jest przyjmowanie większej ilość płynów jak również stosowanie diety niskotłuszczowej i niskowęglowodanowej. Optymalne efekty uzyskuje po wykonaniu serii 2-5 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni.

ZALECENIA PO ZABIEGU LIPOLIZY INIEKCYJNEJ
W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zaleceniem lekarza Filipa Tyliszczaka jest wykonanie kilku zabiegów drenujących, np. endermologii - zabieg ten dostępny jest w instytucie KENAZ Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu. Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena (odradzamy basen).

CENA ZABIEGU
UMÓW WIZYTĘ ONLINE

W instytucie KENAZ wykonujemy także inne zabiegi zakresu modelowania sylwetki, takie jak endermologia ILP, HIFU czy mniej inwazyjna mezoterapia iglowa ciała.


.- kończyny górne – okolice tricepsu
- kończyny górne – „bryczesy” - fałdy na plecach (poniżej żeber) - brzuch - biodra („love handles”) - okolica podpośladkowa - wewnętrzna strona ud - wewnętrzna strona kolan - podwójny podbródek - tłuszczaki - okolice karku
.- ciąża i laktacja,
-ostre choroby nerek i wątroby, - cukrzyca, - choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, - stałe stosowanie leków rozrzedzających krew, - choroby tarczycy (Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero), - rozległa otyłość, - aktywne iniekcje skórne w miejscu zabiegu, - padaczka.
W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących np. zabieg endermologii Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu. Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena (odradzamy basen).