Leczenie paznokci zmiennych chorobowo

Istnieje cały wachlarz chorób oraz dysfunkcji prowadzących do zmian w wyglądzie płytki paznokciowej. Najczęstszą przyczyną jest grzybica, uznana już za chorobę cywilizacyjną. Problemem często jest także infekcja bakteryjna lub zmiany powypadkowe lub wynikające z poważnego szkodzenia płytki w inny sposób. W Instytucie KENAZ specjalista w tym przypadku usuwa zmienione części płytki, co po wdrożeniu postępowania leczniczego i pielęgnacji domowej gwarantuje pozbycie się problemu bez obciążania organizmu farmakoterapią doustną.

PRZYCZYNY POWSTAWANIA ZMIAN CHOROBOWY NA PAZNOKCIACH 
Zmiany w wyglądzie płytki paznokciowej często powstają w powolnym procesie i zauważamy je, gdy znajdują się już w dość zaawansowanym stadium. Najczęściej są skutkiem paznokci zmiennych chorobowo jest: 
  • zakażenia grzybicą,
  • zakażenia bakteryjne,
  • urazów mechaniczne.
Jeśli zauważyłeś coś niepokojące na swoich paznokciach u stopy, zwróć się do Instytutu KENAZ w Legnicy. Specjalista odpowiednio dobierze terapie, tak by była ona szybka i skuteczna.


PROCEDURA ZABIEGOWA LECZENIA PAZNOKCI ZMIENNYCH CHOROBOWO 
Zabieg z zakresu pedologii zawsze poprzedza konsultacja ze specjalistą. Przeprowadzany jest wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia celu terapii. Ma to na celu zapewnienie naszym klientom maksimum bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegu. Zabieg wykonywany jest przy użyciu profesjonalnej frezarki oraz frezów. Narzędzia są sterylne bądź jednorazowe. Nasz specjalista po dezynfekcji stóp pacjenta przeprowadza oględziny. Płytka paznokciowa zostaje skrócona i opracowana, usunięte zostają zmienione chorobowo fragmenty paznokcia. Następnie odsunięte zostają skórki i dokładnie oczyszczone wały boczne. Na koniec aplikuje się odpowiedni preparat w sposób prawidłowy i we wskazanej dawce. 


W przypadku grzybicy często zalecanie jest zastosowanie laserowego leczenia grzybicy paznokcia 

Jeśli płytka paznokciowa jest zajęta chorobowo tylko w części, nasz specjalista może przeprowadzić rekonstrukcję paznokcia przy użyciu specjalistycznych żeli podologicznych.

CENA ZABIEGU

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

W instytucie KENAZ wykonujemy także inne zabiegi, takie jak laserowe leczenie grzybicy paznokcia, czy rekonstrukcja paznokcia.

- paznokcie które zmieniają kolor,
- niepokojący wygląd, kształt paznokcia,
- paznokcie nadmiernie zgrubiałe,
- onycholiza,
- urazy mechaniczne,
-grzybica paznokcia,
- inne choroby paznokcia.
- osoby chorujące na cukrzycę,
- posiadające zespół stopy cukrzycowej,
- oraz te przyjmujące leki przeciwzakrzepowe.
- regularne wizyty w gabinecie w celu oczyszczania płytki paznokciowej
- stosowanie preparatów wg schematu zaleconego 
- ochrona domowników przed możliwością zarażenia (własny ręcznik itp)