Laserowe usuwanie tatuażu

Laser XLASE PLUS Q-Switch Nd:Yag

Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala skutecznie pozbyć się problemu estetycznego, jakim jest niechciany tatuaż. Odkąd na rynku medycyny estetycznej pojawił się laser XLASE PLUS z głowicą Q-Switch Nd:Yag – usunięcie tej niechcianej ozdoby, o której jeszcze do niedawna myśleliśmy, że jest „na całe życie” stało się jeszcze prostsze.  Jednak choć metod usuwania tatuażu jest na rynku sporo – na rzeczywiście skuteczne efekty leczenia możemy liczyć wyłącznie korzystając z najnowocześniejszych, laserowych technik usuwania tatuażu. bowiem tylko nowoczesny laser madyczny XLASE PLUS z głowicą Q-Switch Nd:Yag jest w stanie usunąć ze skóry pigment tatuażu w każdym kolorze.

instytucie KENAZ do usuwania tatuażu wykorzystujemy laser medyczny XLASE PLUS z głowicą Q-Switch Nd:Yag 1064 nm oraz KTP o długości fali 532 nm włoskiej marki Biotec. Jest to aparatura laserowa najnowszej klasy zaprojektowana do usuwania tatuażu. Laser medyczny XLASE został dokładnie przetestowany w badaniach klinicznych, które dowiodły jego skuteczności. 
Głowica Q-Switch Nd:Yag spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Podczas procedury laserowego usuwania tatuażu wykorzystywane jest zjawisko selektywnego oddziaływania na barwnik. Krótki czas trwania impulsu (nanoskekudy) oraz bardzo wysoka energia mają zasadnicze znaczenie podczas usuwania tatuaży. Pigment jest rozbijany na mniejsze cząsteczki a następnie jest usuwany przez makrofagi, komórki układu odpornościowego. Laser Q-Switch jest obecnie najbardziej popularną, najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą usuwania tatuażu.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG LASEROWEGO USUWANIA TATUAŻU 
Zabieg laserowego usuwania tatuażu zawsze poprzedza konsultacja ze specjalistą od laseroterapii. Nasz specjalista przeprowadza wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia celu terapii. Ma to na celu zapewnienie naszym klientom maksimum bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegu. Obszar zabiegowy jest znieczulany powierzchniowo w instytucie KENAZ stosujemy najsilniejsze na rynku znieczulenie w formie kremu, które zapewnia nam duży komfort pracy, a pacjentom relaks w trakcie zabiegów z użyciem lasera, czy igieł. Parametry zabiegowe dobierane są zależą od charakterystyki tatuażu – jego koloru, gęstości, wieku czy natężenia kolorów, a także typu skóry.
Zabieg polega na punktowym zastosowaniu emisji ultrakrótkiego impulsu (nanosekundowego), który jest selektywnie pochłaniany przez barwnik tatuażu, podobnie jak przez melaninę (każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali). Podczas zabiegu, początkowo tatuaż ulega mocnemu zbieleniu, a z czasem na jego powierzchni mogą pojawić się delikatne strupki.

EFEKT ZABIEGU LASEROWEGO USUWANIA TATUAŻU
Laserowe usuwanie tatuażu jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuażu. Tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych , ale wymaga to wielu sesji. Po każdym zabiegu obserwuje się ok. 50% rozjaśnienie tatuażu, chyba, że znajduje się w bliźnie. Podczas usuwania tatuażu używane są różne parametry w zależności od usuwanego koloru, jednak najważniejsze jest doświadczenie osoby wykonującej zabieg.  SCHEMAT TERAPII USUWANIA TATUAŻU 
W celu całkowitego usunięcia niechcianego tatuażu należy wykonać od 2 do 8 zabiegów usuwania tatuażu w Legnicy, wykonywanych w odstępach od 3-4 tygodni. O tym ile zabiegów należy wykonać oraz jak będzie wyglądało miejsce po usuniętym tatuażu decyduje:
  • Rodzaj barwnika
  • Głębokość wykonanego tatuażu
  • Sposób wykonania tatuażu
  • Miejsce, w którym został wykonany tatuaż
  • Predyspozycji osobniczych pacjenta
CENA ZABIEGU
UMÓW WIZYTĘ ONLINE

Sprawdź także inne zabiegi laserowe wykonywane w Instytucie KENAZ, takie jak np. laserowy peeling weglowy czy laser frakcyjny.naskórkowe (kumulacja melaniny w naskórku) skórne (kumulacja melaniny w skórze właściwej) mieszane (skórno-naskórkowe) lub nabyte (będące wynikiem oddziaływań czynników środowiskowych) wrodzone (uwarunkowane genetycznie, czyli związane z mutacjami w genach kodujących białka, które biorą udział w procesie)
ciąża i karmienie piersią, nadwrażliwość na światło, świeża opalenizna - 4 tyg. przed zabiegiem oraz samoopalacze - 2 tyg. przed zabiegiem, krem z retinolem, zioła i leki światłouczulające,  bielactwo, łuszczyca, choroba nowotworowa, choroby autoimmunologiczne, opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne, zakrzepica, padaczka wirus HIV, rozrusznik serca
Rekomendujemy, by przez kilka dni po zabiegu unikać wszelkiego podrażniania skóry w okolicy miejsca poddanego zabiegowi. Dlatego zalecamy, by przez kilka dni po zabiegu korzystać wyłącznie z bezmydłowych środków do ciała. Nie wolno w tym czasie używać mydła, spirytusu ani toników na bazie alkoholu. Nie należy również wykonywać peelingów i innych zabiegów, ani nie wycierać miejsca poddanemu zabiegowi gąbką czy też ręcznikiem.