Laserowe usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Dostępny w Instytucie KENAZ w Legnicy laser Q-switched XLase Plus likwiduje przebarwienia położone na różnych głębokościach skóry.


Unikalność zabiegu laserem medycznym XLASE PLUS głowicą Q-Switch Nd:Yag 1064 nm oraz KTP polega na ultrakrótkich (nanosekundowych) impulsach światła laserowego w głąb skóry. Dzięki temu zjawisku, w trakcie leczenia przebarwień lub zmian pigmentowych działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry otaczającej. Dlatego laser ten nie pozostawia blizn pozabiegowych, a czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki. Druga tajemnica lasera  XLASE PLUS głowicą Q-Switch to długość fali laserowej. Poprzez zastosowanie 4 długości fali możemy w naszym salonie w Legnicy skutecznie i selektywnie pozbyć się przebarwień, brązowych plam (zmiany pigmentowe), piegów. Ciekawą opcją terapeutyczną jest leczenie nawracających przebarwień – wyjątkowo częstego problemu estetycznego. Po zastosowaniu wielokrotnych naświetlań laserem Q-Switch uzyskujemy trwałą poprawę u 80% pacjentów!

JAK POWSTAJĄ PRZEBARWIENIA 
Przebarwienia, to dość powszechny problem, który w dodatku nasila się z wiekiem. Statystyki mówią, że po 50. roku życia posłoneczne plamy na skórze ma aż 90% kobiet. Ich obecność wiąże się oczywiście z nadmiernym korzystaniem ze słońca bez właściwej ochrony. A ponieważ nie sposób żyć bez promieni słonecznych, naturalnym wydaje się fakt, że prędzej czy później większość z nas ma przebarwienia na skórze.  Ale zjawisko hiperpigmentacji to nie tylko sprawa wieku, lecz także efekt zmian hormonalnych (np. w okresie ciąży), które powodują nadaktywność melanocytów (komórek barwinikowych) w kontakcie ze słońcem. Na powstawanie plam mają wreszcie wpływ skłonności genetyczne oraz niektóre grupy przyjmowanych leków i ziół.

PRZEBIEG ZABIEGU LASEROWEGO USUWANIA PRZEBARWIEŃ
Zabieg laserowego usuwania przebarwień zawsze poprzedza konsultacja ze specjalistą od laseroterapii. Nasz specjalista przeprowadza wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia celu terapii. Ma to na celu zapewnienie naszym klientom maksimum bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegu. Parametry zabiegowe dobierane są zależą od charakterystyki przebarwień – jego intensywność, umiejscowienia, wielkości, wieku klienta, a także typu skóry.
Zabieg polega na punktowym zastosowaniu emisji ultrakrótkiego impulsu (nanosekundowego), który jest selektywnie pochłaniany przez barwnik melaniny. Podczas zabiegu, początkowo przebarwienie ulega mocnemu zbieleniu, a z czasem na jego powierzchni mogą pojawić się delikatne strupki.
W trakcie zabiegu usuwania przebarwień w Legnicy klient odczuwa niewielkie pieczenie. Aby zapobiec przegrzaniu naskórka oraz zmniejszyć dolegliwości, w czasie zabiegu stosuje się różne formy chłodzenia skóry – zimny żel lub chłodzoną końcówkę zabiegową.

EFEKT ZABIEGU LASEROWEGO USUWANIA PRZEBARWIEŃ
Nawracające przebarwienia wymagają cierpliwości od klientów. Pierwsze widoczne efekty terapii obserwuje się dopiero po 3-4 zabiegu. Po uzyskaniu zadowalających rezultatów należy obowiązkowo stosować filtr p.słoneczny i preparaty z hydrochinonem. U takich pacjentów, w 80%, uzyskujemy trwałe usunięcie przebarwienia.  Zminay pigmentowe, piegi ciemnieją w ciągu kilku godzin po zabiegu. Należy być przygotowanym, że mogą nabrać koloru gorzkiej czekolady. Od następnego dnia rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania i trwa około 2 tygodni. Od razu po zabiegu laserem XLASE PLUS głowicą Q-Switch można nakładać makijaż i maskować przebarwione miejsca.


ZALECENIA PO ZABIEGOWE LASEROWEGO USUWANIU PRZEBARWEIŃ
Nawracające przebarwienia wymagają jedynie pełnej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50) przez cały czas leczenia, oraz do 6 miesięcy po zakończeniu. Minimalne i łatwe do ukrycia zaczerwienienia mogą się utrzymywać do 3-4 dni po zabiegu.
Po zabiegu usuwania przebarwień w Legnicy przypadku plam naskórkowych może pojawić się zaczerwienienie skóry oraz ściemnienie plam. Objawy te ustępują w ciągu 3-7 dni, kiedy dochodzi do złuszczenia się naskórka, a zarazem eliminacji przebarwienia. Po zabiegu obowiązuje zasada ścisłej ochrony przed światłem słonecznym. Nasi specjaliści od laseroterapii zalecają stosowanie filtrów o współczynniku protekcji SPF 50.

CENA ZABIEGU
UMÓW WIZYTĘ ONLINE

Sprawdź także inne zabiegi wykonywane w Instytucie KENAZ w Legnicy, takie jak np. laserowy peeling węglow czy laser frakcyjny. • naskórkowe (kumulacja melaniny w naskórku)
 • skórne (kumulacja melaniny w skórze właściwej)
 • mieszane (skórno-naskórkowe) lub nabyte (będące wynikiem oddziaływań czynników środowiskowych)
 • wrodzone (uwarunkowane genetycznie, czyli związane z mutacjami w genach kodujących białka, które biorą udział w procesie)
 • ciąża i karmienie piersią
 • nadwrażliwość na światło
 • świeża opalenizna - 4 tyg. przed zabiegiem oraz samoopalacze - 2 tyg. przed zabiegiem
 • krem z retinolem
 • zioła i leki światłouczulające
 • choroba nowotworowa
 • choroby autoimmunologiczne
 • opryszczka
 • zmiany wirusowe, bakteryjne
 • bielactwo
 • zakrzepica
 • padaczka
 • wirus HIV
 • rozrusznik serca
 • łuszczyca
Rekomendujemy, by przez kilka dni po zabiegu unikać wszelkiego podrażniania skóry w okolicy miejsca poddanego zabiegowi. Dlatego zalecamy, by przez kilka dni po zabiegu korzystać wyłącznie z bezmydłowych środków do ciała. Nie wolno w tym czasie używać mydła, spirytusu ani toników na bazie alkoholu. Nie należy również wykonywać peelingów i innych zabiegów, ani nie wycierać miejsca poddanemu zabiegowi gąbką czy też ręcznikiem.