Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Grzybica paznokci to powszechny problem. Dotyka głównie paznokci u stóp, ale również i dłoni wiele osób lekceważy chorobę. To postępowanie wyjątkowo samolubne, bo nieleczona grzybica paznokci jest dla innych osób zaraźliwa. Objawy tej choroby poznasz po samym paznokciu: zmianie jego naturalnej barwy, odkształceniu płytki, jej pogrubieniu i kruchości. Obecnie zakażenia grzybicze stanowią około 50 proc. wszystkich chorób paznokci.


CZYM JEST GRZYBICA PAZNOKCI 


Grzybica paznokci jest chorobą atakującą paznokcie stóp lub dłoni. W większości przypadków źródłem zakażenia są dermatofity (grzyby).
Symptomy świadczące o grzybicy paznokci: 
 • zgrubione paznokcie; 
 • kruche i łamliwe paznokcie;
 • zniekształcone lub rozwarstwiające się paznokcie;
 • paznokcie matowe i bez połysku;
 • białe, żółte lub brązowe zabarwienie na paznokciach.
Grzybica paznokci dla wielu ludzi stanowi źródło wstydu i frustracji.
Przyczyną zakażenia płytki paznokci są z reguły trzy rodzaje grzybów: dermatofity, grzyby drożdżakopodobne i grzyby pleśniowe. Przy czym najczęściej atakują dermatofity i grzyby drożdżakopodobne (Candida albicans).  


LASEROWE LECZENIE GRZYBICY 
Leczenie grzybicy paznokci laserem jest alternatywą dla długotrwałego i często nieskutecznego tradycyjnego leczenia grzybicy paznokci. Maści i lakiery zazwyczaj nie poprawiają stanu płytki paznokciowej, a wielomiesięczne kuracje lekami doustnymi obciążają wątrobę i cały organizm. Laserowe leczenie grzybicy paznokci pozwala szybko i skutecznie pozbyć się problemu. Dlatego w Instytucie KENAZ w Legnicy przeprowadzamy zaawansowany zabieg laserowego usuwania grzybicy paznokci urządzeniem X-LASE, który pozwala na całkowite wyleczenie zajętych chorobowo miejsc.

JAK DZIAŁA LASER X-LASE NA GRZYBICE PAZNOKCI
Długi impuls lasera Nd: YAG znacząco wpływa na zmniejszenie zjawiska grzybicy paznokci oraz poprawia wygląd paznokci. Nd.-Yag Xlase Plus niszczy pod wpływem wysokiej temperatury strzępki grzybni, które są główną przyczyną rozwoju grzybicy. Pożądana średnia temperatura tkanki paznokcia z grzybicą napromieniowanej laserem wynosi około 43-51°C, przy czasie zabiegu co najmniej 2-3 minut. Takie parametry zapewniają odpowiednią dawkę terapeutyczną. Tolerancja dla wyższych temperatur jest możliwa po uprzednim użyciu kremu znieczulającego lub przy zwiększonym przepływie krwi. Odpowiednia energia laserowa może zniwelować nawet do 80-99% drobnoustrojów obecnych w zakażonym paznokciu. Ta dawka nie zabije kolonii grzybów natychmiast, jednak uszkodzi ich zdolność do reagowania lub przetrwania. Dzięki temu płytka paznokciowa odrasta zdrowa i silna. 

PROCES ZABIEGU LASEROWEGO LECZENIA GRZYBICY 
Zabieg z zakresu pedologii zawsze poprzedza konsultacja ze specjalistą. Przeprowadzany jest wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia celu terapii. Ma to na celu zapewnienie naszym klientom maksimum bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegu. Przed zabiegiem laserowego usuwania grzybicy paznokci niezbędne jest przedstawienie wyników badań lub odbycie testu mykologicznego, potwierdzającego obecność ognisk grzybicznych. Pozytywny wynik badania jest jednoznacznym sygnałem do natychmiastowego rozpoczęcia kuracji.Do zabiegu laserowego leczenia grzybicy w Instytucie KENAZ wykonuje się za pomocą lasera X-Lase głowicą Nd:YAG emitującego światło o długości fali 1064 nm.
Zalecana seria zabiegów: 2-7 (co 4-6 tygodni), w zależności od skali problemu.  
Pamiętaj, by przed zabiegiem laserowego usuwania paznokci przez okres 3-4 tygodni nie stosować doustnych leków przeciwgrzybicznych i nie używać maści, kremów i innych preparatów o działaniu miejscowym. Paznokcie nie powinny być malowane lakierem/odżywką przez okres co najmniej 2 tygodni przed zabiegiem.

ZALECENIA PO ZABIEGOWE LASEROWEGO LECZENIA GRZYBICY 
 • przez dobę należy stosować preparaty natłuszczające skórę
 • należy unikać wysuszających środków na bazie alkoholu
 • przez tydzień po zabiegu nie wolno wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych
 • przez 14 dni należy powstrzymywać się od sauny oraz gorącej kąpieli,  przez okres miesiąca zaleca się unikać opalania.

CENA ZABIEGU
UMÓW WIZYTĘ ONLINE


W instytucie KENAZ wykonujemy także inne zabiegi, takie jak rekonstrukcja paznokcia, czy leczenie paznokci zmiennych chorobowo.

- paznokcie które zmieniają kolor, - niepokojący wygląd, kształt paznokcia, - paznokcie nadmiernie zgrubiałe, - onycholiza, - urazy mechaniczne, -grzybica paznokcia, - inne choroby paznokcia.
- ciąża oraz laktacja


  - świeża opalenizna ok.1 miesiąc przed zabiegiem
  - stosowanie samoopalaczy ok. 2 tyg. przed zabiegiem
  - stosowanie peelingów około 2 tyg. – 1 miesiąc przed zabiegiem
  - przyjmowanie leków i ziół światłouczulających ok. 1 miesiąc.
  - terapia retinoidami na około pół roku przed zabiegiem
  - choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze
  - choroby autoimmunologiczne w okolicy zabiegowej np. łuszczyca, twardzina, toczeń rumieniowaty, SLS
  - nowotwory oraz okres 5 lat po wyleczeniu
  - rozrusznik serca
  - choroby psychiczne
  - zaawansowana miażdżyca
  - nadciśnienie nieregulowane
  - zakrzepica zaawansowana
  - cukrzyca zaawansowana
  - regularne wizyty w gabinecie w celu oczyszczania płytki paznokciowej
  - stosowanie preparatów wg schematu zaleconego przez specjalistę
  - ochrona domowników przed możliwością zarażenia (własny ręcznik itp)