Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych preparatów w medycynie estetycznej. Jego popularność zawdzięczamy temu, że występuje w skórze w sposób naturalny - jest jej podstawowym składnikiem, utrzymującym jej właściwy poziom nawilżenia i ujędrnienia.


Niestety z wiekiem jest go coraz mniej. To dlatego skóra traci blask, wysusza się, wiotczeje, zmienia się owal twarzy, pojawiają się nieestetyczne zmarszczki. Policzki i usta tracą objętość. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem preparatów zawierających kwas hialuronowy. W zależności od stopnia usieciowania kwas hialuronowy podawany jest celem: - powiększania/ modelowania ust - korekcji zmarszczek - wolumetrii twarzy - wypełnienie doliny łez wraz z redukcją cieni pod oczami 

JAK PRZEBIEGA ZABIEG KWASEM HIALURONOWYM 

Rodzaj preparatu i gęstość kwasu w naszym salonie ustala lekarz medycyny estetycznej Filip Tyliszczak, konsultując to przed zabiegiem. Odpowiedni preparat zawsze dobierany jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Istotny jest również obszar zabiegowy, który ma zostać poddany procedurze, jaką jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Do zabiegu używa się ampułko-strzykawki jednorazowej. Za jej pomocą preparat zostaje wstrzyknięty we wcześniej wybrane odpowiednio przez lekarza miejsca. W zależności od ilości podanego preparatu zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, odczuwalne jest minimalny dyskomfort wynikający poprzez wkucie. 

KWAS HIALURONOWY – MODELOWANIE UST 

Zabieg ten ma na celu wyrównanie czerwienie wargowej, np. w przypadku asymetrii ust. Pozwoli także zrewitalizować skórę ust, poprawić jej nawilżenie. Zabieg zmniejszy również konsekwencje upływu czasu, zapewniając ujędrnienie skóry ust i podniesienie kącików ku górze, sprawdzi się również, gdy klientka marzy o zwiększeniu objętości ust. Kwas hialuronowy jest naturalnym wypełniaczem, pozwala powiększyć usta w bezpieczny dla organizmu sposób, zapewniając jednocześnie estetyczny rezultat pełnych, ale naturalnie wyglądających ust.

Wskazania: 
- Zwiększenie objętość wargi czerwonej,
- Modelowanie ust,
- Wyrównanie asymetrii,
- Odtworzenie granicy pomiędzy czerwienią wargową a skórą, 


KWAS HIALURONOWY – WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki kwasu hialuronowego (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia. Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty.

Wskazania:
- Zmarszczki
- Bruzdy
- Opadnięte kąciki ust
- Wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust 


KWAS HIALURONOWY– LIFTING WOLUMETRYCZNY

Lifting wolumetryczny to modelowanie konturów twarzy oraz korygowanie kształtu jej poszczególnych elementów bez ingerencji chirurgicznej. 
Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust. Podczas wolumetrii twarzy używa się kwasu hialuronowego, który działa jak wypełniacz i zwiększa objętość tkanek miękkich, co pozwala podnieść zapadniętą w wyniku postępów procesów starzenia się skóry. Kwas hialuronowy wypełnia i podnosi skórę w tych miejscach, przez co twarz sprawia wrażenie pełniejszej i młodszej. Wygląda przy tym naturalnie, tak jakby w ogóle nie było ingerencji w jej kształt i strukturę. 


Wskazania:
- Uwydatnienie kości policzkowych
- Modelowanie policzków
- Wypełnienie zagłębień w okolicach skroni
- Modelowanie podbródka
- Modelowanie nosa


KWAS HIALURONOWY WYPEŁNIENIE DOLINY ŁEZ WRAZ Z REDUKCJĄ CIENI POD OCZAMI

Odzyskaj atrakcyjny i wypoczęty wygląd dzięki likwidacji „doliny łez”, czyli zagłębienia pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzącego na policzek. Jeśli przez dolinę łez masz zmęczone spojrzenie i smutny wyraz twarzy, wypełnimy ją kwasem hialuronowym. Jednym z obszarów szczególnie podatnych na starzenie jest skóra pod oczami. Cienka i delikatna może szybciej wiotczeć i tracić swoją gęstość. Medycyna estetyczna stosowana w naszej gabinecie oferuje wiele sposobów na zagęszczanie i ujędrnianie skóry pod oczami, jednak najbardziej popularny to zabieg wypełnienia "doliny łez ". Aby zapobiegać wiotczeniu oraz likwidować już występujące ścieńczenie skóry nasz lekarz dobierze odpowiedni preparat.


Wskazania:
- Likwidacja "doliny łez" 
- Wiotczenie skóry okolicy powiek dolnych
- Ubytek tkanki w rejonie oczodołów i dolnej powieki
- Cienie pod oczami wynikające z zapadnięć pod oczami 

CENNA ZABIEGU
UMÓW WIZYTĘ ONLINE

W instytucie KENAZ wykonujemy także inne zabiegi, takie jak osocze bogatopłytkowe  . 

 • nawilżenie skóry
 • wypełnienie zmarszczek i bruzd
 • marionetki
 • zmarszczki palacza
 • bruzdy nosowo-wargowe
 • powiększenie i modelowanie ust
 • wolumetria poprawa konturu twarzy
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • choroby nowotworowe
Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia, również solarium i nagrzewania (sauna).