Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to najczęściej wykonywany zabieg z zakresu laseroterapii dostępny w  Kenaz. Osoby borykające się z owłosieniem na ciele stosują doraźne, możliwe do wykonania w domu zabiegi, wśród których najczęściej wybierane to golenie, stosowanie wosku na ciepło lub na zimno, stosowanie kremu do depilacji czy depilatora elektrycznego. Z pomocą tych łatwo dostępnych metod można pozbyć się owłosienia, ale tylko na krótki czas,  metody te niosą ryzyko wrastania włosów, przebarwień, reakcji alergicznych, a nawet blizn. Epilacja w Instytucie KENAZ wykonywana jest zaawansowanym technologicznie laserem diodowym X -Lase Plus jest skuteczna, trwała i bezpieczna. Zabieg jest szybki i komfortowy dla naszych klientów.Laser Xlase Plus najbardziej skuteczny i zaawansowany technologicznie laser do trwałej depilacji laserowej dostępny obecnie na rynku. Technologia opracowana i opatentowana przez włoską firmę Biotec Italia. Dostępny wyłącznie w najlepszych klinikach w Polsce.

Laser diodowy Xlase Plus gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo i najwyższą skuteczność procedur zabiegowych. O jego jakości świadczą certyfikaty ISO 9001 i ISO 13485 (najwyższa klasa ISO, w kategorii aparatury medycznej). Posiada również notyfikację TUV Rheinland, która jest w ścisłej prestiżowej czołówce jeśli chodzi o jednostki notyfikowane certyfikujące urządzenia medyczne dla Komisji Europejskiej.
Działanie laserowych głowic X-LASE bazuje na zjawisku selektywnej fototermolizy. Energia laserowa jest przekształcana w energię cieplną, celnie usuwając niechciane owłosienie. Pigment włosa pochłania światło lasera i zamienia je w ciepło, które następnie uszkadza mieszek i brodawkę włosa. W efekcie po zabiegu liczba włosów jest zredukowana, pozostałe włosy są cieńsze, delikatniejsze i wolniej odrastają.


CO WYRÓŻNIA LASER X LASE PLUS 
W porównaniu do innych technologii laserowych dostępnych na rynku, system diodowy Xlase Plus zapewnia największą stabilność technologii diodowej, która jest wysoce wydajnym źródłem lasera, zapewniając stałe i skuteczne działanie nawet w najtrudniejszych warunkach klinicznych. W laserze zastosowana jest końcówka szafirowa, która aktywnie chłodzi skórę zarówno przed, w trakcie, jak i po zabiegu. Taka technologia zapewnia szybkie usuwanie nawet najbardziej uporczywych włosów, także na dużych powierzchniach, takich jak plecy czy nogi. Szafirowa końcówka z systemem chłodzenia kontaktowego pomaga chronić naskórek i utrzymuje niską temperaturę skóry w czasie zabiegu, podczas gdy jednolita wiązka światła laserowego umożliwia najbardziej efektywną koagulację mieszków włosowych, bez uszkodzenia okolicznych struktur skóry.
Procedura MotionSpeed przełom w komforcie pacjenta, szybkości epilacji i nieporównywalnych wynikach klinicznych! Metoda ta skraca czas potrzebny na zabieg co najmniej o połowę, przeprowadzana jest chodną głowicą po skórze, co zapewnia najwyższy komfort pacjenta. Łączy ona w sobie równocześnie silne chłodzenie z ciągłą emisją szybkich impulsów laserowych, doprowadzając do osiągnięcia odpowiedniej temperatury w miejscu docelowym – bez ryzyka uszkodzeń oraz znacznie bardziej bezboleśnie w stosunku do urządzeń IPL lub konkurencyjnych metod laserowych. Technika ruchów ciągłych MotionSpeed umożliwia ciągła emisje energii na dużym obszarze, przy większym komforcie pacjenta, większej szybkości zabiegu i wyższej skuteczności epilacji.PRZEBIEG ZABIEGU DEPILACJA LASEROWEJ - X LASE PLUS
Najnowszy laser diodowy Xlase Plus zapewnia praktycznie bezbolesny zabieg. Użycie w aparaturze końcówki szafirowej o powierzchni 1 cm² umożliwia natychmiastowe chłodzenie przed, w trakcie i po zabiegu. Wspomniana końcówka z systemem chłodzenia kontaktowego pomaga chronić naskórek i utrzymuje niską temperaturę skóry w czasie zabiegu, podczas gdy jednolita wiązka światła laserowego umożliwia najbardziej efektywną redukcję mieszków włosowych.
FAZY WZROSTU WŁOSA Z DEPILACJA LASEROWA 

Należy zaznaczyć, że każdy włos przechodzi przez trzy fazy wzrostu:
 • anagen - jest fazą wzrostu, w której trzon ściśle tkwi w mieszku włosowym, we  włosie następują intensywne podziały komórkowe i w tej fazie włos rośnie,
 • katagen - jest fazą uśpienia, w której włos  przestaje rosnąć. Tkwi on w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia między jego trzonem, a macierzą mieszka włosowego.
 • telogenu - fazy spoczynku włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowy, ale już powoli wysuwa się i wypada. W tym czasie zaczyna już tworzyć się nowy włos.
Zabiegowi poddają się włosy jedynie w fazie anagenu, czyli w fazie wzrostu – tylko w tej fazie włos jest wrażliwy na zabieg. Z tego powodu dla uzyskania najlepszych rezultatów sugerowana jest seria zabiegów, z wizytami co 4, 6, 8 tygodni w zależności od obszaru zabiegowego. 


PRZYGOTOWANIA DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ
 • nie wyrywać włosów z cebulkami, minimum 4 tygodnie przed zabiegiem,
 • przed zabiegiem należy dokładnie umyć i ogolić skórę,
 • w przypadku skóry opalonej nie wolno wykonywać zabiegu do czasu zejścia opalenizny,
 • nie stosować kremów depilujących na 7 dni przed zabiegiem,
 • w dniu zabiegu nie stosować balsamów, kremów itp.,
 • 2 tygodnie przed zabiegiem nie stosować preparatów złuszczających.
SCHEMAT TERAPII LASEROWEGO USUWANIA OWŁOSIENIA
Najczęściej wystarczy seria ok.4- 6 zabiegów w odstępach 4-8 tygodniowych, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Bardzo istotnym czynnikiem jest zachowanie zalecanych, optymalnych przerw czasowych między zabiegami. Co daje największą efektywność depilacji. Ilość zabiegów zależy od rodzaju włosów, poprzednich metod usuwania włosów, koloru skóry i obszaru poddawanego zabiegowi. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach oraz jasnej skórze. Im ciemniejsza skóra i jaśniejszy włos, tym dłuższa będzie musiała być terapia. Nasi specjaliści od terapii laserowej zalecą indywidualnie dobrany dla Państwa cykl zabiegowy, ze wskazaniem odpowiedniej częstotliwości między poszczególnymi zabiegami.


ZALECENIA PO ZABIEGOWE LASEROWEGO USUWANIA OWŁOSIENIA
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu depilacji laserowej nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.
 
CENA ZABIEGU

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

W instytucie KENAZ wykonujemy także inne zabiegi, takie jak laserowe zamykanie naczynek czy laserowe ujędrnianie skóry.


 • wrastające włosy
 • mocne i ciemne owłosienie
 • podrażnienia po goleniu
 • ciąża i karmienie piersią
 • nadwrażliwość na światło
 • świeża opalenizna - 4 tyg. przed zabiegiem oraz samoopalacze - 2 tyg. przed zabiegiem
 • krem z retinolem
 • zioła i leki światłouczulające
 • depilacja woskiem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
 • choroba nowotworowa
 • choroby autoimmunologiczne
 • opryszczka
 • zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji
 • bielactwo
 • zakrzepica
 • padaczka
 • wirus HIV
 • rozrusznik serca
 • łuszczyca
Przez 2-3 dni po zabiegu może utrzymywać się delikatne zaczerwienienie, obrzęk i niewielkie pęcherzyki.  W domu zaleca się nałożenie pantenolu, alantanu lub innego preparatu regenerującego skórę. Unikać gorącej kąpieli, wizyt na basenie (ok. 2-3 dni). Nie powinno się opalać bez filtrów ochronnych (ok. 4 tygodnie). Po kilku dniach z martwych cebulek uwalniane będą końcówki włosków co może przypominać odrost, jednak tak nie jest, martwy włos usuwany jest ze skóry wolniej. Nie używać innej metody depilacji pomiędzy zabiegami, jedyna dopuszczalna to golenie maszynką.