MAKIJAŻ PERMANENTNY


Agnieszka Pielichowska - linergista
Agnieszka Pielichowska - linergista

Agnieszka Pielichowska - linergistka

Agnieszka swoją przygodę z makijażem permanentnym rozpoczęła w 2016 roku.

W lutym 2017 roku ukończyła szkolenie pod okiem Hanny Niewiedział i Kingi Sierżant w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, które obejmowało podstawy pigmentacji brwi, ust i powiek.

W styczniu 2018 szkoliła się z metody microblading u Katarzyny Von Engel w firmie FashionBrows.

W kwietniu 2018 roku ukończyła kurs Powder & Ombre Brows u wicemistrzyni Świata Agnieszki Majewskiej w firmie Mederm.

W lipcu ukończyła szkolenie w firmie FashionBrows u Marty Kozłowieckiej Zdobywczyni III miejsca w Mistrzostwach Polski.

Uczestniczyła też w warsztatach doszkalających z Paulina Osinkowska z Ombre Brows & Smudge-proof Lips  oraz Hair Stroke Brows.

Agnieszka stale podnosi swoje kompetencje biorąc udział w różnych warsztatach, sympoznajch, szkoleniach i konferencjach brażowych. 

 

Jeśli marzysz o wyrazistym, głębokim spojrzeniu, pięknie podkreślonych ustach czy brwiach lub masz poprostu dość codziennego malowania i kontrolowania czy z Twoim makijażem wszystko ok, to makijaż permanentny jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Przeznaczony jest dla kobiet, które cenią sobie wygodę i perfekcyjny wygląd.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI
Makijaż permanentny brwi  wykonujemy aby poprawić ich obecny wygląd i nadać nowy wizerunek. Permanentne brwi niezależnie od metody którą są wykonywane: microblading, ombre brows czy metoda cienia, włosa, pozwalają zagęścić łuk brwiowy i wyregulować jego kształt i grubość. 


PRZED ZABIEGIEM
Nie poleca się wykonywać henny i regulacji  na brwiach miesiąc przed planowanym zabiegiem, ponieważ wpływa to na dobór odpowiedniego pigmentu i kształtu, najbardziej zbliżonego do naturalych brwi . Skórę brwi należy odpowiednio pielęgnować: nawilżać jeśli  jest zbyt sucha, zgrubiałą peelingować, tłustą tonizować.

Można wykonać zabieg mikrodermabrazji i w ten sposób przygotować brwi do zabiegu. Oprócz tego, że stanie się ona gładka i nawilżona to lepiej przyjmie pigment a nasze brwi będą bardziej wyraziste i dłużej utrzymają pożądany kolor.

PO ZABIEGU

Brwi po zabiegu mają bardzo intensywny kolor co jest  naturalnym efektem i nie powinno budzić to naszych obaw, w ciągu 4-8 dni barwnik pracuje w skórze, wyłuszcza się, tracąc około połowy koloru.
Miejsce pigmentacji powinno się traktować bardzo delikatnie: nie wolno moczyć, myć mydłem, trzeć, ani dotykać skóry, a do pielęgnacji stosować przeparaty zalecone przez specjalistę.

Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów kosmetycznych oraz basenu. Skórę po zabiegu powinno się nawilżać smarując specjalnym kremem z witaminą E. Nie stosowanie się do powyższych zasad, może powodować odbarwienia.

MAKIJAŻ PERMANENTNY OCZU
Pięknie podkreślone oczy decydują o wyglądzie całej twarzy, nadając jej zmysłowości i wyrazistości.

nie zawsze jest to możliwe : opadające powieki, małe oczy i inne mankamenty bardzo często uniemożliwiają  nam wykonanie perfekcyjnego makijażu.
Zabieg polega na wyrysowaniu kreski powyżej linii rzęs, a mikropigmentacja pozwala podkreślić pożądany kształt , wydobyć kolor tęczówki oka jak i  skorygować asymetrię lub dysproporcję.
PRZED ZABIEGIEM
Przed zabiegiem makijażu permanentnego oczu również należy zadbać o nawilżenie skóry powiek, dobrze wyspać się przed zabiegiem żeby oczy nie były opuchnięte, dodatkowo warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki.
PO ZABIEGU

Kreska po zabiegu ma bardzo intensywny kolor co jest naturalnym efektem i nie powinno budzić to naszych obaw, w ciągu 4-8 dni barwnik pracuje w skórze, wyłuszcza się, tracąc około połowy koloru.
Miejsce pigmentacji powinno się traktować bardzo delikatnie: nie wolno moczyć, myć mydłem, trzeć, ani dotykać skóry, a do pielęgnacji stosować przeparaty zalecone przez specjalistę.
Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów kosmetycznych oraz basenu. Skórę po zabiegu powinno się nawilżać smarując specjalnym kremem z witaminą E. Nie stosowanie się do powyższych zasad, może powodować odbarwienia. Nie należy stosować cieni i tuszu do rzęs. 

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST
Pignentacją  można powiększyć usta, skorygować ich asymetrię i dysproporcję, jak również nasycić je piękną barwą. Usta 3D - Kontur z plastycznym cieniowaniem pięknie uwydatniają  kobiece usta. Przy konturze kolorem, wybranym na całą pigmentację, uzyskamy naturalny efekt, kontur o 2-3 tony ciemniejszy z podobnej gamy kolorystycznej pozwoli uzyskać bardziej wyrazisty efekt.
PRZED ZABIEGIEM
Przez 3 dni przed zabiegiem obowiązkowo przyjmujemy tabletki HEVIRAN (2 razy dziennie), aby ochronić się przed wystąpieniem opryszczki. Lek należy przyjmować po konsultacji z lekarzem. 
Skóra ust powinna być gładka i nawilżona, spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment. Przed zabiegiem należy przygotować usta, peeling lub mikrodermabrazja, a systematyczne nawilżanie pozwoli  na lepsze wchłanianie barwnika  oraz na  wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego kształtu. 
PO ZABIEGU

Barwa ust jest intensywna, nawet, gdy był wykonany makijaż delikatny, oczywiście również po  4-8 dniach zabarwienie zblednie o połowę barwy wyjściowej. Po zabiegu przez 3-5 dni obowiązkowo należy przyjmować 2 razy dziennie tabletki HEVIRAN.

Miejsce pigmentacji powinno się traktować bardzo delikatnie: nie wolno moczyć, myć mydłem, trzeć, ani dotykać skóry, a do pielęgnacji stosować przeparaty zalecone przez specjalistę.
Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów kosmetycznych oraz basenu. Skórę po zabiegu powinno się nawilżać smarując specjalnym kremem z witaminą E. Nie stosowanie się do powyższych zasad, może powodować odbarwienia.  W przypadku ust skłonnych do opryszczki  zaleca się dezynfekowanie ust przed i po posiłkach.