FAQ


miraDry me
miraDry me

Dlaczego się pocimy?

Nasze ciała produkują pot, aby ochłodzić organizm gdy jest przegrzany.
Jak jest produkowany pot?

Pod pachami pot jest produkowany przez dwa typy gruczołów potowych zlokalizowanych tuż pod powierzchnią skóry. Gruczoły ekrynowe wydzielają bezzapachowy płyn który pomaga chłodzić ciało. Gruczoły apokrynowe produkują gęstrzy płyn, który ma charakterystyczny dla potu zapach.
Dlaczego niektórzy ludzie pocą się więcej niż inni?

Niektórzy ludzie mają nadaktywne gruczoły potowe, co oznacza, że często włączają się one, gdy powinny być w spoczynku i produkują więcej potu niż jest wymagane do schłodzenia ciała. Gruczoły potowe u niektórych ludzi mogą produkować cztery lub pięć razy więcej potu niż normalnie.
Więc nie jest niczym niezwykłym gdy mocno się pocimy?

Bynajmniej. Taki stan dotyka miliony ludzi na świecie. W rzeczywistości 1 na 5 amerykanów utrzymuje że poci się nadmiernie.
Jak mogę sprawdzić czy poce się za dużo?

Jeślli odpowiesz twierdząco na którekolwiek z poniższych pytań, leczenie miraDry może być właśnie dla Ciebie.

Czy przez pocenie się pod pachami czujesz się zakłopotany?
Czy pocenie się przeszkadza Ci w codziennych aktywnościach?
Czy często stosujesz antyperspiranty?
Czy martwisz się że ktoś zauważy Twoje plamy potu pod pachami?
Czy zmieniasz ubrania więcej niż raz dziennie z powodu potu pod pachami?
Czy nosisz specjalnie wybrane tkaniny, kolory czy ubierasz się w konkretnym stylu aby nie zwracać uwagi na swoje problemy z potem?
Czy jesteś sfrustrowany szybkim niszczeniem się ubrań?

miraDry me
miraDry me

Jak wygląda procedura miraDry?

Procedura redukcji potu za pomocą systemu miraDry jest bezpieczna, klinicznie udowodnioda oraz posiadająca certyfikat FDA. Jest również szybka i nieinwazyjna.
Jak działa miraDry?

System miraDry precyzyjnie dostarcza kontrolowaną elektromagnetyczną energię w regiony pod pachą gdzie znajdują się gruczoły potowe, podgrzewając je dzięki czemu są eliminowane na dobre.
Co się dzieje podczas procedury miraDry?

Twój specjalista dostosowuje zabieg dla każdej pachy, bazując na tym gdzie ulokowane są Twoje gruczoły potowe. Skóra pod pachami jest miejscowo znieczulana, aby zapewnić większy komfort podczas zabiegu. Następnie specjalista ustawia pod pachami głowicę miraDry, która dostarcza energię w miejsce znajdowania się gruczołów potowych.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa zazwyczaj około godziny po podaniu znieczulenia.
Czy zabieg jest bolesny?

Przed zabiegiem wymagane jest odpowiednie przeprowadzenie znieczulenia miejscowego, zgodnie z procedurą opisaną materiałch miraDry. Podczas procedury większość klientów odczuwa nacisk i odczucia ciepła pod skórą. Mogą wystąpić okazjonalnie krótkotrwałe lokalne odczucia gorąca, które są zwykle dobrze tolerowane. Średnio pacjenci opisują dyskomfort na około 2 w skali od 1 do 10(10 najwyższa).
Czym miraDry różni się od innych metod leczenia nadpotliwości?

Opcje alternatywne, włączając w to antyperspiranty i toksyny, mają na celu tymczasowe wyłączenie gruczołów potowych na pewien czas - wymagają powtarzania czynności aby utrzymać efektywność. Inne opcje obejmują operacje, co stwarza ryzyko. Leczenie miraDry jest jedyną nieinwazyjną procedurą pozwalającą na wyłączenie gruczołów potowych trwale po jednym zabiegu.
Czy jeden zabieg jest wystarczający?

Dla większości pacjentów (ponad 80%) jeden zabieg jest wystarczający. Tylko u nielicznych, u których występuje bardzo zaawawnsowana nadpotliwość, poleca się wykonać kolejny zabieg.

 

 

System Miradry
System Miradry

Co się dzieje po zabiegu?

Można oczekiwać minimalnego przestoju lub jego brak. W razie potrzeby można zastosować  łagodne środki przeciwbólowe i stosowanie okładów z lodu przez kilka dni. Praktycznie od razu po zabiegu można powrócić do normalnych codziennych czynności czy pracy. Ćwiczenia można wznować po kilku dniach.
Jakich mogę oczekiwać rezultatów?

Większość pacjentów po leczeniu zgłasza znaczne, trwałe zmniejszenie potliwości pod pachami. W ostatnich badaniach klinicznych wykazano, że średnia redukcja potu pod pachami po zastosowaniu zabiegów miraDry wynosi 82%. Efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu. Wyniki mogą być różne w zależności od osoby - jak przy każdej procedurze medycznej.
Czy są jakieś efekty uboczne?

Po zabiegu może wystąpić lokalny ból lub obrzęk - objawy zazwyczaj mijają w ciągu kilku dni. Niektórzy pacjenci doświadczają również tymczasowych, krótkotrwałych zaburzeń czucia w skórze pod pachami - które stopniowo zanikają.
Czy gruczoły potowe pod pachami regenerują się?

Nie. Gruczoły potowe nie posiadają zdolności regeneracji.
Czy rezultaty leczenia są trwałe?

Tak! Ponieważ gruczoły potowe nie regenerują się, zabieg trwale redukuje wydzielanie potu pod pachami.
Czyli gruczoły potowe pod pachą są niepotrzebne?

Właściwie tak. Twoje ciało zawiera ponad cztery miliony gruczołów potowych, a tylko 2% z nich znajduje się pod pachami. Eliminacja tych 2% nie ma wpływu na zdolność chłodzenia się organizmu.
Czy pozbycie się gruczołów potowych spod pachy zwiększa wydzielanie potu w innych częściach ciała?

Nie. Gdy gruczoły pod pachami zostaną usunięte, po prostu przestajesz się pocić w tym obszarze. Więc nie martw się - Twoje ciało nie zacznie wydzielać więcej potu w innych częściach ciała aby "zrekompensować" gospodarkę cieplną ciała.
Czy miraDry można używać do pozbycia się potu w innych częściach ciała?

Na tą chwilę, nie. miraDry przystosowane jest tylko do eliminacji gruczołów potowych jedynie pod pachą. Nie można używać tej wersji urządzenia na inne części ciała jak dłonie, czoło czy stopy. Opracowywane są specjalne, nowe głowice do systemu które w przyszłości na to pozwolą. Obserwuj na bieżąco facebooka bądź naszą stronę www, aby zasięgnąć na ten temat informacji.