DEPILACJA LASEROWA


Aneta Dryjer specjalista laseroterapii
Aneta Dryjer specjalista laseroterapii

Aneta Dryjer- specjalista laseroterapii.

Swoja przygode z laserami Aneta rozpoczęła w 2006 roku, wtedy też odbyła swoje pierwsze szkolenie z systemu Light Sheer ET w firmie Coherent. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w firmie Lafsen, pracując na stanowisku specjalisty laseroterapii.

W lipcu 2012 roku przeszła szkolenie z lasera IPL, w zakresie leczenia zmian naczyniowych, trądziku i usuwania przebarwień. 

w 2013 roku w firmie Kontact Wrocław przeszła szereg szkoleń z lasera diodowego, frakcyjnego, ND-Yag, Q-Switch.

W 2014 roku przeszła kolejne szkolenie z najnowszej jednostki Light Sheer DESIRE na której pracuje obecnie.

Aneta stale podnosi swoje kompetencje, biorąc udział w różnych sympoznajch, szkoleniach i konferencjach brażowych. 

 

 

Gwarancję bezpieczeństwa jego zastosowania zapewniło respektowane na całym śwecie Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków (U.S. FDA).    

    FDA to amerykańska agencja rządowa odpowiedzialna za kontrolę żywności, leków, kosmetyków, urzdzeń medycznych i urządzeń emitujących promieniowanie w USA. Pozytywna opinia wydana przez FDA jest uznawana także poza USA za wyznacznik jakości i potwierdzenie niestwierdzenia negatywnego wpływu na zdrowie.

    Laser medyczny LightSheer Desire został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA) zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej (dermatologii) w celu:

 • usuwania zbędnego owłosienia w tym leczenia takich schorzeń jak hirsutyzm (czyli nieprawidłowego owłosienia wywołanego zaburzeniami hormonalnymi – zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób ICD-10 jest to jednostka chorobowa L68.0),
 • leczenia stanów zapalnych skóry tzw. PFB- Pseudofolliculitis barbae (jednostka chorobowa ICD-10 o numerze L73.1 ),
 • leczenia zmian pigmentowych (jednostki chorobowe L81.0, L81.1, L.81.4, D23),
 • zamykania naczynek krwionośnych na nogach w tym leczenie teleangiektazji żył kończyn dolnych (jednostka chorobowa I.78.0 oraz I.83, 

 

Ponadto LightSheer™ Diode Laser System posiada także inne certyfikaty odpowiednich instytucji europjskich, w tym ISO 9001.

 

Dzięki licznym zaletom LightSheer Diode Laser System został uznany za najlepsze urządzenie do laserowej depilacji w marcu 2009 roku na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Franciscooraz został nagrod­zony Zło­tym Lau­rem Kos­me­tologii w kategorii

 

Laur Kosmetologii 2014 „Urządze­nie do usuwa­nia zbęd­nego owłosienia”

 

 

     W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera LightSheer™ została zaopatrzona w niepowtarzalny, opatentowany system chłodzenia końcówką ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest bezbolesny. Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji laserowej.

 

Podstawowe różnice między laserem, a urządzeniem IPL (Intense Pulsed Light)

 

Laser generuje jedną, konkretną, selektywną długość fali. Natomiast światło w urządzeniu IPL generowane jest przez lampę ksenonową, a następnie przechodzi przez układ filtrów. Brak tutaj jednej, konkretnej długości fali, emitowany jest ich zakres od 420 do 1200 nm. Przez brak selektywności w wyborze długości fali istnieje niebezpieczeństwo pokrycia się emitowanych długości fal z zakresem absorpcji światła przez hemoglobinę, tj. 400- 500 nm. Nie są one tak skuteczne w depilacji, jak lasery. Stosuję się je natomiast z powodzeniem w zabiegach fotoodmładzania.

 

Urządzenie IPL nie jest laserem i nie należy mylić tych dwóch nazw!

 

 

Jak działa laser Light Sheer? 

    Laser działa tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu. Emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę. Laser działa na barwnik włosa czyli melaninę. Należy dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Cześć z nich znajduje się w fazie wzrostu (są to włosy widoczne na skórze - anagen) i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia" – (katagen, telogen), która ma różny okres trwania (3-8 tygodni).

    Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa. Dlatego też zabiegi musza być powtórzone 4-6 razy w odstępie od 6-9 tygodni.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją.     Przeprowadzona zostaje próba laserowa w celu ustalenia odpowiedniej dawki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości zabieg wykonany jest po kilku dniach.

    Efekty działania światła Light Sheer są imponujące. Po pierwszym zabiegu zostaje usunięte do 30 % włosów, a po całej serii do 98%.

 

Po zabiegu

 • Przez 2-3 dni po zabiegu może utrzymywać się delikatne zaczerwienienie, obrzęk i niewielkie pęcherzyki. Jest to nauralne.
 • W domu zaleca się nałożenie pantenolu, alantanu, zinalfatu lub innego preparatu regenerującego skórę.
 • Pamiętaj aby po deilacji unikać gorącej kąpieli, wizyt na basenie (ok.2-3 dni).
 • Pamiętaj też, że po zabiegu nie pownno się opalać bez filtrów ochronnych (ok.3tygodnie).
 • Po kilku dniach z martwych cebulek uwalniane będą końcówki włosków co może przypominać odrost, jednak tak nie jest, martwy włos usuwany jest ze skóry wolniej.
 • Pamiętajmy także aby nie używać innej metody depilacji pomiędzy zabiegami, jedyna dopuszczalna to golenie maszynką.

 

Przeciwskazania do zabiegu:

 • Ciąża,
 • Świeża opalenizna (należy przerwać kąpiele słoneczne w SOLARIUM - 4 tyg. przed zabiegiem oraz samoopalacze - 2tyg.przed zabiegiem),
 • Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem),
 • Zioła (dziurawiec, nagietek - przestać używać na 2-3 tyg. Przed zabiegiem),
 • Depilacja woskiem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
 • Bielactwo, łuszczyca,
 • Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Mechanizm działania lasara diodowego Light Sheer Lumenis.

Depilacja laserowa - laser diodowy